מצלמות לניטור ובקרה

היום, מצלמות למעקב ובקרה הן דבר שבשגרה. הם משמשים למעקב ובקרה על אזורים שונים, כולל משרדים, מגרשי חניה ואפילו בתים. למכשירים אלה יש בדרך כלל מיקרופונים מובנים ורמקולים שיכולים לאפשר אודיו דו כיווני. לרוב מצלמות האבטחה החכמות יש קול דו כיווני, בעוד שלמצלמות אנלוגיות לעתים קרובות מוגבלות למיקרופונים. להלן כמה מן היתרונות שבמצלמות למעקב ובקרה. ‏

מצלמת אבטחה אלחוטית יכולה לשמש בשילוב עם מחשב אישי. צג המחשב יכול להציג את התמונות ממצלמת האבטחה האלחוטית ולהדפיס נתונים מוקלטים. המחשב הופך ל-DVR ומעבד למערכת האבטחה. עם זאת, צג ברזולוציה גבוהה עדיין נדרש כדי לצפות בשידורי מצלמות אבטחה בזמן אמת. סוג זה של מערכת מצלמות אבטחה הוא אפשרות נהדרת לכל הגדרה. מצלמות אלו עובדות באמצעות שידור תמונות בתדר 2.8 או 5.8 KHz. לאחר מכן, המקבל מעביר אות זה למחשב אישי או למעבד.

מצלמות מקומיות בדרך כלל עולות בסביבות 100 $ וניתן להתקין בכל מקום בבית. הם יעילים ביותר כאשר ממוקמים בקומת הקרקע. לא להציב אותם באזורים פרטיים, כמו חדר שינה. מצלמות מקומיות הן גם יותר סבירות להיות סוגים של חיבור. לרוב המצלמות בבית יש קישוריות לאינטרנט אלחוטי, שזה מחיר נוסף. ישנם כמה מצלמות מקומיות מתעדות ישירות ל-DVR, ואילו אחרות מתחברות לאינטרנט להתראות מרחוק.

אופרטורים יכולים להשתמש בוידאו כראיה לבעיות, מה שמאפשר להם לראות את התהליך ולמצוא כל בעיה אפשרית. מצלמות הן דרך מצוינת לפקח על אזורים ללא השגחה, כגון משאבות או שנאים. סרטון של תהליך יכול לחשוף מגרעות ברורות שעין אנושית עלולה להחמיץ. הסרטון יכול גם לספק ראיות אם מתרחשת גניבה. מצלמות אלה שימושיות גם עבור ציוד ניטור, שבו החיישנים המקומיים אינם יכולים לצפות בתהליך כולו.

מצלמות כיפה מוצבות על קירות ותקרות ובדרך כלל צבעוניות, כך שכמעט בלתי אפשרי להבחין היכן הן מותקנות. ישנם סוגים שונים של מצלמות כיפה, כולל טלוויזיה במעגל סגור, IP, ניידים, קבועים, ומודלים לראיית לילה. לחלקם יש אפילו ראייה תרמית ומאורות אינפרא-אדומות. ניתן להתקין אותם במשרדים, בבתים או בחנויות קמעונאיות. וכמובן, הם יכולים להיות קטנים כמו סנטימטר אחד בקוטר, כך שהם אפילו קטנים יותר מבני אדם.

מצלמות במעגל סגור יכולות לשמש למטרות שונות, מאבטחה והגנה היקפית כדי להרתיע ונדליזם. מצלמות גלויות בחניון יכולות להרתיע ונדליסטים, ומצלמות טלוויזיה במעגל סגור עם זיהוי פנים יכולות לפקח על מכוניות חונות ולפקח על תאונות. מצלמות לניטור ובקרה יעילות גם למניעת פשיעה ולשליטה בקהל. מצלמות אלה שימושיות במיוחד בשטחים ציבוריים ובמרחבים ציבוריים גדולים.

מצלמות IP הן המקבילה המודרנית של טלוויזיה במעגל סגור אנלוגי. הם שולחים צילומים חיים דרך האינטרנט, במקום דרך חיבור פיזי. לכן, מצלמות IP לעתים קרובות נוחות יותר לניטור וידאו מרחוק. יתר על כן, למצלמות IP יש בדרך כלל איכות גבוהה יותר. אם אתה מודאג לגבי הבטיחות של יקירך, התקנת מצלמת איי-פי בביתם יכולה לעזור לך להרגיש טוב יותר לגבי הטיפול שלך. המצלמות עשויות גם לאפשר לך לפקח על המקום שלך ללא צורך לנסוע.

מעקב וידאו אינו שלם ללא מצלמות. סדרת מצלמת IP בעלת הגדרה גבוהה מציעה מגוון זוויות צפייה, כגון אנכית, אופקית, ותצוגות מסדרונות. הם אידיאליים לבניינים מסחריים וקמעונאיים, ויש להם גם גילוי תנועה מובנה. טכנולוגיית דחיסת הווידאו החזקה שלהם ואיתור התנועה מבטיחים שהסרטון שאתם רואים ברור כשמש. סדרת אילוסטרא כוללת גם מאפיינים למעקב דיסקרטי.

מעקב וידאו משמש כעיניים מרחוק של כוח הביטחון או ניהול. זה עוזר להם לזהות כל פרצת אבטחה וכוננות אנשי אבטחה. זהו כלי בעל ערך באסטרטגיית האבטחה הכוללת של הארגון. איכות הווידאו היא גורם חשוב בביטחון, והכרחי לבחור את סוג העדשה המתאים למצב. ישנם סוגים רבים של מצלמות וידאו, כולל HD, רזולוציה נמוכה, ומצלמות בשעות היום. מצלמות תרמיות משמשות גם במצבים שאין בהם מעט אור. הם יכולים לזהות חתימות חום ממרחקים ארוכים.

פרטים נוספים: הקמת מוקד רואה, gotrack.co.il