תיקון PDR

אם סבלת לאחרונה משקע במכונית שלך, יתכן שאתה תוהה "מה זה PDR?" להלן כמה מהעובדות שאתה צריך לדעת. תיקון PDR ידוע גם בשם PDR, או הסרת שיניים ללא צבע. שיטה זו הופכת פופולרית יותר ויותר בקרב בעלי מכוניות בגלל המחיר הנמוך שלה וזמינותה הקלה. אבל האם PDR הוא הפיתרון הטוב ביותר עבורך? והאם זה באמת שווה את זה?

מה זה PDR?

תיקון PDR הוא שיטה לתיקון שקעים קלים על רכב מבלי שתצטרך להחליף את הלוח כולו. ניתן להשתמש בתהליך לתיקון מגוון נזקים על לוחות פלדה או אלומיניום. להלן כמה סוגים נפוצים של נזק שניתן לתקן באמצעות תהליך זה. אם לרכב שלך יש דינג או שקע, תיקון PDR יכול לעזור. אבל לפני שתחליט לתקן את זה, הקפד להבין כיצד שיטה זו עובדת.

תיקון PDR לא תמיד מצליח בכל סוגי השקעים. חלקם חמורים מדי ולא ניתן לתקן אותם בטכניקה זו. עם זאת, תיקון PDR הוא האפשרות הטובה ביותר עבור שקעים קטנים רבים. רוב הצבעים המודרניים הופכים את PDR לאופציה בטוחה ויעילה לשקעים קלים. עם זאת, חשוב לציין כי לא ניתן לבצע PDR על קמטים או חתכים עמוקים. מסיבות אלה, חשוב לשכור מומחה.

התהליך יכול להיות יקר, ולכן עדיף להשאיר למומחים. למרות שהוא נראה מרשים, התהליך הזה הכי טוב לאנשי מקצוע מיומנים. ללא האימונים המתאימים, אתה עלול בסופו של דבר להחמיר את התיקון מבעבר, או אפילו להזדקק לתיקוני צבע מלא ותיקוני גוף. כדי להימנע מכך, עדיף לתרגל תחילה תיקון PDR על גרוטאות מתכת לפני שתנסה אותו לבד. עם זאת, אתה יכול גם לנסות זאת בעצמך.

האם תיקון PDR באמת עובד?

על מנת לענות על השאלה, "האם תיקון PDR עובד?" ראשית נדון כיצד נעשים שקעים. שקע רדוד הוא שקע קטן ואסתטי המשפיע רק על השכבה החיצונית ביותר של המכונית. לעתים קרובות ניתן לתקן אותו מבלי להחליף את הפאנל. עם זאת, שקעים גדולים יותר עשויים לדרוש תיקון נרחב יותר, וככל שנחשף מתכת יותר, כך ייקח תהליך התיקון זמן רב יותר.

PDR היא דרך מהירה וקלה יותר לתקן שקעים מאשר שיטות תיקון שיניים מסורתיות. זה יכול להחזיר מתכת לצורתו המקורית ולחסוך לבעל המכונית את הזמן וההוצאה של החלפת השקע בתחליף יקר. בעוד שתיקון PDR הוא בחירה פופולרית עבור דינגס קלים, הוא יכול להיות גם מסוכן לגוף. תיקון יתר של השקע יכול לגרום לסדוק המעיל הצלול או שכבת הצבע.

תיקון שיניים מסורתי כולל מילוי השקע במילוי גוף וצביעתו כדי להתאים לחלק החיצוני של הרכב. התהליך גוזל זמן ויקר, והוא עשוי להשפיע לרעה על ערך המכירה מחדש של המכונית. עם זאת, בזכות ההתקדמות בתיקון PDR, הצרכנים מגלים שמדובר דרך בטוחה, יעילה ובמחיר סביר לתיקון שקעים. ומכיוון שזה לא כרוך בחומרי מילוי, מלטש או כל טכניקות פולשניות אחרות, זו הדרך ללכת על מי שמודאג מבטיחות כלי הרכב שלהם.

למה משתמשים בתיקון PDR?

תהליך תיקון ה- PDR כולל הסרת האזור הפגוע במכונית מבלי לפגוע בקצוות סביב הרכב. תלוי בגודל השקע, טכנאי תיקון PDR עשוי להשתמש במספר כלים בבת אחת. כלי אחד משמש לגישה מאחורי השקע ואילו אחר משמש להסרת האזור הפגוע מהחוץ. יש לעצב היטב את הכלים כדי להסיר את השקע ולהפעיל את כמות הלחץ הנכונה.

תהליך תיקון PDR משמש לעתים קרובות גם בדחיפה לצביעה. תהליך זה כולל החלקה של הלוח הפגוע לפני יישום מילוי הגוף. נוהל זה מקטין את כמות מילוי הגוף הדרושה לסיום התיקון. מכיוון שהשקע מתוקן בטכניקות ללא צבע, הוא לא נכלל ב- VIN, שהוא דוח שמספק מכוני מכוניות לרוכשי רכב. זה הופך את תיקון ה- PDR לאופציה טובה כאשר הנזק אינו גדול מספיק כדי לדרוש מילוי גוף.

תהליך תיקון ה- PDR הוא מיומנות מעודנת ביותר. טכניקה לא תקינה יכולה לגרום לשקע להתפיח כלפי חוץ. תיקון pdr הוא אפשרות מצוינת לשקעים קלים כמו צלילי דלתות וקמטי גוף. אפילו ניתן לתקן נזקי ברד באמצעות תהליך זה. עם זאת, מומלץ לשכור איש מקצוע לתיקון שקעים עמוקים. יתכן כי תיקון PDR לא אפשרי במקרים של צבע פגום או דינג גדול.